• Genel
 • 7

WhatsApp Web versiyonuna nasıl geçilir?

Bilgisayarda WhatsApp Web kullanabileceğinizi duymuş muydunuz?

WhatsApp kullanmayan kalmadı artık. Dükkan tabelalarında bile mail – telefon – whatsapp diye yazanları bile gördüm.

Sadece cep telefonlarımızdan kullanabildiğimiz WhatsApp da Web ortamına geçti.

whatsapp web versiyonu indirin

Yani telefonunuz ve web tarayıcınızı basitçe eşleştirdikten sonra, telefonunuza gelen mesajları bilgisayarınızdan takip edebileceksiniz. Bağımsız olarak bilgisayarda çalışmayan, telefonunuza gelen mesajları bilgisayarda da görebileceğiniz, indirme-download gerektirmeyen bir sistem yani.

Whatsapp Web Versiyonu

Kullanabilmek için WhatsApp Web Sayfasına gitmeniz, sayfada çıkan QR kodu WhatsApp mobil uygulamanızda okutmanız yeterli. Sonrasında browser üzerinden yazışmaya devam ediyorsunuz.

Şu an sistem sadece, bilgisayarınızda Google Chrome varsa ve telefonunuz Android-Windows Phone veye Blackberry ise kullanabiliyor. iPhone – iOs cihazlarda bunu yapamıyoruz, çünkü apple güvenlik ile ilgili ikna olmamış görünüyor.

WhatsApp Web’den fazlası da geliyor

600 milyondan fazla kullanıcı sayısına ulaşan uygulama en fazla kullanıcıya sahip chat istemcisi konumunda. Facebook’un uygulamayı satın almasından sonra bu sayı hızlanarak artmaya devam ediyor.

Kasım ayında WhatsApp Whisper Systems adlı firma ile işbirliğine giderek kullanıcıdan kullanıcıya içeriklerin şifrelenmiş şekilde gönderimi konusunu gündeme getirdi. Bu güçlü şifreleme sistemi büyük devletlerin istihbarat servislerini pek de memnun etmeyecek bir özellik olacak.

whatsapp_voice_calling_android_screens_androidworld.jpg

Aralık ayında WhatsApp’ın Sesli arama – Voice Calling özelliği üzerinde çalıştığı konusunda görseller kendi sitesinde ortaya çıktı. Rakiplerini korkutacak bir özellik… Henüz resmi bir doğrulama – güncelleme olmasa da bu özellik de yakında gelecek gibi görünüyor.

7 Yanıt

 1. Cemil dedi ki:

  süper oldu. çalışırken telefonla oynamak zorunda kalmayız artık. çaktırmadan gelsin mesajlar :)))

 2. burcu dedi ki:

  iphone böyle şeylerde niye gıcıklık yapıyo sürekli.samsung olanlar ne güsel kullanıyolar bilgisatarlarında.apple bişey yap bu işe!!

 3. diablo dedi ki:

  burcuu! iphone için bir yöntemini sana söyleyebilirim. whatsapp numaranı gönderirsen yardım edeyim diablo_58_ hotmail :))

 4. kurşunsuz 95 dedi ki:

  aha da yaptım. iyiymiş böyle. ama wifi açık olması lazımmış. wifiden çıkınca bağlantı kesiliyo mU? banamı öyle oldu herkese böylemi??

 5. Ezgi dedi ki:

  QR kodunu watsapp yüklü telefonlarımıza nasıl okutacağız ?

 6. songul dedi ki:

  Watsapp niye yuklenemiyo

 7. songul dedi ki:

  Güzel olmuş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir