• Genel
 • 0

OnePlus One Artık Avrupada’da satın alınabilecek

Son yılların en merak uyandıran Android telefonlarından OnePlus One duyuralı 1 yıl oldu. Kendine has davetiye ile satın alma sistemi ve üstün özellikleriyle herkesin ilgisini çeken telefon Çin dışında satın alınamıyordu.

OnePlus yaptığı duyuruda 16 Avrupa ülkesinde satış yapacağını duyurdu.

OnePlus One Avrupa’da Satılacağı 16 Ülke:

 1. Bulgaristan
 2. Hırvatistan
 3. Güney Kıbrıs
 4. Estonya
 5. Litvanya
 6. Polonya
 7. Yunanistan
 8. Letonya
 9. Romanya
 10. Çek Cumhuriyeti
 11. İrlanda
 12. Malta
 13. Slovenya

OnePlus One Avrupada satışa çıkıyor - Fiyat ve Tarihi

OnePlus ayrıca Varşova, Prag ve Budapeşte’de gelecek ay kutlama lansmanları da yapacak.

OnePlus One Avrupa satış fiyatı ve satış tarihleri henüz net değil. Ama firma yakında açıklanacağını belirtiyor.

OnePlus One Özellikleri:

One, Android dünyasının  çıkış tarihindeki en hızlı işlemcisi olan Qualcomm-Snapdragon 801 (8974AC) işlemcisini kullanıyor. Yani 2.46GHz saat hızı Samsung Galaxy S5 ile aynı işlemci. Telefonun başka bir önemli özelliği 3GB DDR3 RAM’e sahip olması. Japan Display üretimi 5.5-inç Full HD IPS ekranı ile rakip modellerden daha büyük olan ve bu açıdan Samsung Galaxy Note 3’e de  yakın olan telefonda, bu büyük ekranı korumak için Gorilla Glass 3 teknolojisine yer veriliyor. 3100mAh kapasiteli pili ile  Xperia Z2 ile yarışan Galaxy S5 ve One M8’in ise hallice önünde yer alan telefon, Sony tarafından üretilen Exmor IMX214 sensörüne sahip.
Bu sensör aynı zamanda OPPO’nun Find 7 serisi akıllı telefonlarında da kullanılıyor. 13MP çözünürlüğündeki sensör, 6 katmanlı f/2.0 lens sistemi, çift LED flaş ve 4K video kaydı gibi özellikler ile OnePlus One’ın iddialı kamera paketini oluşturuyor. 720p çözünürlüğünde 120 kare/saniye hızında SlowMo video kaydı yapabilen telefonun ön tarafında ise, HTC’nin iddialarına göre bazı ülkelerdeki telefonla çekim senaryolarının %90’ını oluşturan tüketici alışkanlıkları için 5MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Ses konusunda da iddialı olan telefonda, ünlü ses firması JBL işbirliği ile geliştirilen stereo hoparlörlere ve aktif gürültü engelleme özelliği için üç adet mikrofona yer veriliyor. Pili çıkartılamayan ve hafıza kartı takılamayan telefonda, USB 3.0 ve Quick Charge 2.0 gibi teknolojilere ise yer verilmediğini görüyoruz. NFC, dual-band WiFi, Bluetooth 4.1 ve GPS gibi olması gereken özellikleri de bünyesinde barındıran telefon LTE band 1/3/4/7/17/38/40 ve WCDMA band 1/2/4/5/8. uyumluluğu ile farklı iletişim altyapılarında çalışabilecek esnekliği sunuyor.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir