• Genel
  • 0

MOTO X STYLE PURE EDITION – 2015 Motorola

Motorola  Moto X Stlye Pure Edition… Bir telefonun iyi satabilmesi, müşterilerinin kuyrukta beklemesi, gözü kapalı para harcaması için ya bir marka olmalı(iPhone, Samsung yada LG gibi), ya da çok iyi özellikleri ucuz fiyata kullanıcılara sunabilmeli.

Büyük markalar telefonları 3000 lira civarında satıyorlar bu sıralarda. Motorola ikinci yoldan ilerliyor. Büyük markalarla yarışacak özelliklerde telefonları çok daha ucuza satmaya çalışıyor. Motorola’nın tüm telefonları ülkemizde direk olarak satılmıyor olması çok kötü. Bu yazıdaki MOTO X STYLE telefonunun da Türkiye’ye ne zaman ve kaç lira fiyatla geleceği henüz belli değil. O Moto X Style Pure Editionyüzden yurtdışı satış fiyatını baz alarak değerlendirmeler olacak.

Yeni Moto X Style telefonu, Samsung Galaxy S6, LG G4 yada iPhone 6 kadar yeni teknoloji ve yüksek özelliklerle satışa sunuluyor. Rakiplerinin 550 dolarlık fiyatının aksine MOTO X’in fiyatı 399$ olarak belirlenmiş. 3000 TL lik iPhone karşısında, vergiler vs dahil fiyatının çok çok daha ucuz olacağı kesin.

Moto X Stle Resmi sayfası

 

Moto X Style’ı Moto Maker ile kendiniz tasarlayın

Moto X Style Pure Edition Moto MakerMoto X ince metal çerçeve ve dilediğiniz gibi değiştirebileceğiniz renk alternatifli arka kapak seçenekleriyle çok şık bir telefon. Telefonun ön ve arka renklerini dilediğiniz kombinasyonda seçebiliyorsunuz. Renk alternatiflerinin yanında, deri gerçek ağaç gibi materyallerden de seçim yapabiliyorsunuz. Mesela mavi renk bir arka kapakla pembe metal görünümü birlikte seçebilirsiniz.

 

Telefonun büyük (iPhone 6 Plus boyutlarında) olmasından dolayı elinizden düşürme korkunuz da olmayacak. Telefonun yapısı elinizden kaymasını önleyecek şekilde.

Tüm bunlar, Moto X’in şu anki en güzel telefonlar arasında olmasını sağlıyor.

399 Dolara en iyi özellikler

Moto X Pure EditionTelefonun ekranı 5.7 inç, 2560 x 1440 pixel çözünürlükte. Pixel yoğunluğu iPhone 6S Plus’dan dah yüksek. Ekranın boyutu aynı olmasına rağmen telefonun kasası büyük değil bu da gerçekten telefonun kaba görünmemesini sağlıyor. Aynı ekranla iPhone 6S Plus’dan daha küçük bir kasaya sahip.

Yeni Moto X’in işlemcisi Qualcomm Snapdragon 808 (G4’deki ısınma problemli 810 modelinden daha mantıklı bir çözüm). Bu işlemciyle birlikte Motorola 3GB ram ile geliyor. Piyasadaki en yüksek ram miktarlarından biri.

Bu işlemci-ram ikilisiyle, telefonun herhangi bir işlemde takılma yaşaması mümkün görünmüyor. Standart kullanımda bu donanımı zorlamanız imkansız. Galaxy Note 5 veya LG G4 ile aynı performansı alabiliyorsunuz.

Ayrıca birçok telefon üreticisi MicroSD kart slotunu kaldırmışken, Moto X 128GB’a kadar destekleyen MicroSD yuvasyıla geliyor. MicroSD desteğinin yanında telefon dahili 16-32-64 GB seçenekleriyle satın alınabiliyor. Tabi ki bu özellikler son model diğer marka telefonlarda da var, Moto X Style’ı özel yapan diğerlerinden 200 dolar daha ucuz olması.

Moto X’in Pil ömrü ve süper hızlı şarj özelliği

Moto X Pure Edition Hızlı şarjMotorola genel olarak uzun pil ömrü ve hızlı şarj özelliğiyle tanınır. Moto X Style pil ömrü ortalama düzeyde, ama hızlı şarj özelliğine diyecek yok. 3000mAh pil ile bir günü rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Ama 1,5 gün zor gibi. Ekranın büyük ve çözünürlüğün yüksek olması pil tüketimini kötü etkiliyor. Ama yine de pil tüketimine kötü diyemeyiz, iPhone 6S Plus ile çok yakın bir kullanım sunuyor.

Ama Moto X fişe taktığınızda çok hızlı bir şekilde şarj olabiliyor. 1 saatten kısa bir sürede tam şarj olabiliyor. Sunduğu TurboPower modunda 15 dakikalık şarj ile 10 saat kullanabileceğiniz kadar şarjınızı doldurabiliyorsunuz. Turbo şarj birçok telefondaki hızlı şarj özelliklerinden bile daha iyi.

Yeni geliştirilmiş kamera

Motorola’nın geçmişteki kötü kamera imajı bu sefer düzelmiş görünüyor. Motorola sonunda bu sorunu çözmüş. Moto X Style, 21 megapixel ön kamera ile harika fotoğraflar çekiyor. Yüksek çözünürlükle birlikte f/2.0 aperture, oto focus, yeni flash gibi güzel özelliklerle geliyor. Gece ve düşük ışık çekimlerinde birçok kamera gibi ufak sorunları yine de var gibi. Gece çekimlerinde netleme süresi uzuyor ve hafif kirli bir fotoğraf çıkıyor. Bütün telefon kameralarında bu sorun ortaya çıkabiliyor. G4’teki manuel mod ile LG bu sorunu az da olsa çözebilmiş durumda.

Moto X Kamera

Gün ışığında çekilden fotoğraflarda hiçbir sorun yok. Yakalanan detaylar göz alıcı. Büyük çözünürlük sayesinde, çektiğiniz fotoğrafta zum yaparsanız çok küçük detayları bile görebiliyorsunuz.

Saf Android – Style Pure Edition

Saf Android, neden diğer markalar da kullanmıyor dediğim bir özellik. Google’ın çıkaracağı Androidin en son versiyonuna hiç beklemeden sahip oluyorsunuz. LG, Samsung gibi telefonlarda üreticinin yeni versiyonu geliştirmesi ve yaymasını hiçbir zaman beklemek zorunda değilsiniz. Acaba telefonum son versiyona yükselecek mi korkusu da yaşamayacaksınız.

Moto X Saf Android

Moto X Stlye Pure Edition Son Bakış

Telefonun görünümü şık, tasarımı kişiselleştirebiliyorsunuz ve son teknoloji kullanıyor. Özelleştirilmiş tasarım sadece güzel görünmesini sağlamıyor, kişiselleştirilmiş bir telefona sahip olmanızı sağlıyor.

Saf Android, mükemmel akıcılıkta çalışıyor ve hiçbir zaman güncelleme endişesi taşımamanızı sağlıyor.

Ayrıca hızlı şarj özelliği de “hızlı” isminin hakkını veriyor.

Kaynak: http://www.digitaltrends.com/cell-phone-reviews/moto-x-style-pure-edition-review/

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir